• Polska
  • Anglia
  • Niemcy

WITAMY!

NA NOWEJ STRONIE

ODLEWNI ŻELIWA – TERLECKI SP. Z O.O. SP. K.

Pragniemy zaprosić Państwa do zapoznania się z nasza szeroką ofertą. Odlewy żeliwne produkowane w naszej firmie znajdują zastosowanie w przemyśle maszynowym, budownictwie, przemyśle maszyn rolniczych.

Technology

MODELARNIA

Wykwalifikowani pracownicy tego działu tworzą nowe omodelowania na potrzeby naszych Klientów a także zajmują się adaptacją już istniejących omodelowań przystosowując je do produkcji. Oprzyrządowania wykonujemy z metalu co zapewnia długą żywotność modeli.

TOPIALNIA

Do wytopu żeliwa służą dwa żeliwiaki o średnicy 700mm oraz dwa piece indukcyjne o pojemności tygli 800kg i 3000kg.

FORMIERNIA

Formowanie w naszej odlewni odbywa się na automatycznych liniach formierskich. Jedna z nich to Disa 20103 o wymiarach komory 480x600mm, kolejna linia to Disa 2120 o wymiarach komory 650x850mm. Formowanie automatyczne pozwala nam na zachowaniu wysokiej jakości odlewów oraz pozwala na zachowanie powtarzalności wymiarów.

RDZENIARNIA

Do produkowanych przez nas odlewów rdzeniowanych sami wytwarzamy rdzenie. Robimy to dwoma technikami: Hot box oraz Cold box.

LABORATORIUM

Dla zachowania wysokiej jakości żeliwa poddajemy go stałym kontrolom. Skład chemiczny żeliwa sprawdzamy w laboratorium wyposażonym w spektrometr, jego strukturę pod mikroskopem metalograficznym, kontrolujemy również twardość oraz wytrzymałość na zrywanie.

OCZYSZCZALNIA

Oczyszczanie odlewów odbywa się w oczyszczarce śrutowej typu OWT oraz zawieszkowej firmy Technical.

Tel. + 48 34 317 17 00

Gruszewnia, ul. Kłobucka 63
42-125 Kamyk